1. pl
 2. en
 3. de
 1. pl
 2. en
 3. de
 1. pl
 2. en
 3. de

Najważniejszą imprezą sportową organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury jest Pszczewska 20. Bieg odbywa się co roku w pierwszej dekadzie maja od 36 lat! Jest to impreza regionalna, która składa się z biegów dla dzieci, młodzieży oraz głównego wyścigu na trasie 21, 097 km. Początkowo trasa Pszczew-Świechocin-Pszczew, wiodąca pomiędzy malowniczymi polami a lasami miała długość 20 km. Wydłużono ją w latach ’90 ubiegłego wieku do dystansu półmaratonu, by podnieść rangę zawodów.

 

To wydarzenie zawsze łączy entuzjastów sportu, zarówno amatorów, jak profesjonalistów - stałych uczestników wyścigu. I choć każdy z nich walczy o jak najlepszy wynik, uczestnicy zawsze podkreślają wspaniałą atmosferę panującą podczas tego wydarzenia. Doświadczeni biegacze przełamują własne bariery i ustanawiają rekordy życiowe, a najmłodsi biegacze rozwijają pasję do sportu.

 

W  roku 2018 po raz pierwszy odbędzie się Bieg Katarzyny – zawody na dystansie 5,6 km, na które zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy dopiero przygotowują się do startu na dłuższych dystansach i chcą wraz z nami cieszyć się pięknem przyrody wokół Pszczewa. Liczymy również na naszych mieszkańców.

Historia biegu

 

Poznajmy się bliżej

 1. pl
 2. en
 3. de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Designed by divineme.kb 

Wszelkie prawa zastrzeżone 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie

ul. Poznańska 27

66-330 Pszczew

tel. 95 749 23 22

e-mail: pszczewska20@gokpszczew.pl